Nietypowy w tym roku kwiecień - Miesiąc Zdrowia i Ekologii w formule online, zachęcał uczniów wieloma zadaniami-wyzwaniami, w których można było wykazać się wiedzą i pomysłowością w zakresie zdrowego, aktywnego oraz ekologicznego stylu życia.

Działania te były realizowane z wykorzystaniem treści zawartych w programie TRZYMAJ FORMĘ! oraz wykonywane przez uczniów klas 4-8 naszej szkoły, należącej do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Materiały z zadaniami-wyzwaniami były umieszczane na interaktywnej tablicy: ==>  https://www.thinglink.com/scene/1436231464373977090

Dzięki formule online uczniowie mieli stały dostęp do zadań i mogli odpowiadać na pytania w odpowiednim dla siebie czasie.

Wśród 23 uczniów, którzy wzięli udział w zmaganiach MIESIĄCA ZDROWIA, nagrodzeni zostali: I miejsce zdobyła wytrwała w działaniach i niezwykle profesjonalna w odpowiedziach Zuzanna Peksa z klasy 4b, II miejsce zdobyła Lidia Klejna z klasy 5b również pomysłowa promotorka zdrowego i zrównoważonego stylu życia, III miejsce powędrowało do wytrwałej w działaniach Kornelii Rybki z klasy 7c.

Ponadto dyplomy za udział zdobyli: Julian Rybka z klasy 4a, Samuel Kuźnik z klasy 5a, Oliwia Roźniakowska z klasy 5a, Marika Góźdź z klasy 5c oraz Eliza Jaroszewicz z klasy 6c.

Uczniowie zostali nagrodzeni dzięki uprzejmości i wsparciu rzeczowemu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.

Wszystkim uczestnikom, którzy uczestniczyli w wyzwaniach Miesiąca Zdrowia bardzo dziękujemy a nagrodzonym uczniom gratulujemy wytrwałości w kwietniowych zmaganiach :)

Uczniowie z klasy IIe uczestniczyli w warsztatach stomatologicznych online organizowanych przez Fundację Wiewiórki Julii http://wiewiorkajulia.pl/. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak zbudowany jest ząb. Przypomnieliśmy sobie, co trzeba robić, aby nasze ząbki były zdrowe i mocne oraz w jaki sposób należy je szczotkować. Dzieci były zachwycone nową formą warsztatów online i z chęcią współpracowały z panią stomatolog - Klaudią. Mamy uśmiechy na 5!