Już po raz drugi przystępujemy do projektu UNICEF-u, tym razem nosi on tytuł „Wszystkie Kolory Świata” i ma na celu pomoc dzieciom w Sudanie Południowym. W ramach tej akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną charytatywną laleczkę UNICEF. Będzie ona symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z Sudanu Południowego.

Uczniowie mają za zadanie wybrać sobie dowolny kraj na świecie i zebrać jak największą liczbę informacji o jego mieszkańcach – popularne imiona, stroje regionalne, zwyczaje, kultura itp. Zadanie to może być wykonane wspólnie w klasie, bądź w domu pod opieką rodziców.  W oparciu o wykrój laleczki dzieci przygotowują swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały. Uczniowie uzupełniają również „akt urodzenia” laleczki, w którym umieszczą fotografię swojej laleczki, bądź narysują jej portret, wpiszą dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek a także zainteresowania. Uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste – wystarczy odrysować wzór na materiale, po wycięciu wypchać miękkim materiałem i obszyć. Później można już przystępować do upiększania.

Termin wykonania laleczek – koniec stycznia 2015 r.

W pierwszej połowie lutego zorganizujemy kiermasz, na którym będzie można zakupić dowolną laleczkę, przekazując darowiznę min. 10 zł, która może uratować życie dziecka z Sudanu Południowego.

Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i  nauczycieli do zaangażowania w akcję!

Magdalena Słomion