Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Na przełomie listopada i grudnia 2013r. odbędzie się w naszej szkole kolejna zbiórka odzieży, obuwia i innych niepotrzebnych tekstyliów. Udział w zbiórce zaproponowała nam Fundacja DZIECI DLA ZIEMI.
Cel fundacji to:  pozyskiwanie, przetwarzanie oraz ponowne wprowadzanie do obrotu niepotrzebnej odzieży oraz innych tekstyliów. Fundacja dysponuje odpowiednim potencjałem, służącym do sprawnego i terminowego odbioru oraz przerobu pozyskanych tekstyliów, z których większość trafi za pośrednictwem Brytyjskich fundacji charytatywnych na rynki trzeciego świata.
Nasz cel to: oprócz aspektu ekonomicznego,  zaangażowanie w akcję najmłodsze dzieci, młodzież, rodziców i całe rodziny. Wspólna organizacja, zabawa i satysfakcja z osiągniętych korzyści  uczy zachowań proekologicznych. Poprzez wprowadzanie do wtórnego obrotu niepotrzebnych tekstyliów odciążamy składowiska komunalne. Uzyskane środki zasilają budżet szkoły oraz służą realizacji założeń statutowych fundacji.
Według raportów produkujemy rocznie w Polsce ok. 240 tys. ton śmieci tekstylnych. Dzięki takim akcjom jak ta sortowaniu i ponownemu wprowadzaniu w obieg niepotrzebnych tekstyliów, możemy przyczynić się do znacznego ograniczenia ich składowania na wysypiskach. Szacunkowo jest to 120 mln ton.
Terminy zbiórek:

• środa 27.11 i  04.12.2013r. – od 10:45 do 11:30;
  • wtorek 03.12.2013r. – od 10:30 do 11:15;
  • czwartek 28.11 i 05.12.2013r. – od 10:45 do 11:20

Miejsce zbiórki:
Pomieszczenie w piwnicy, przy sali należącej do świetlicy socjoterapeutycznej.

Co zbieramy:

• obuwie (we wszystkich rozmiarach i wszystkie rodzaje)
  • odzież  (we wszystkich rozmiarach i wszystkie rodzaje)
  • pościel
  • zasłony
  • zabawki pluszowe
  • paski
  • torebki itp.

Nie przyjmujemy:

• mokrych ubrań
  • kołder, poduszek
  • dywaników
  • pojedynczych butów
  • śmieci.

Tekstylia uszkodzone (np. podarte, poplamione) zostaną również przyjęte i bezpiecznie przetworzone. Do worka można wkładać zarówno ubrania w dobrym stanie jak i uszkodzone.
Ważne informacje dodatkowe:

• Jeżeli otrzymamy od fundacji worki na odzież, przekażemy je dzieciom. Jeśli wychowawcy otrzymają informację, że worki nie dotarły na czas, proszę pakować niepotrzebne tekstylia w mocne reklamówki lub worki na śmieci.
  • w podanych dniach dzieci, rodzice, nauczyciele dostarczają w wyznaczone miejsce zawiązane i podpisane worki (tylko klasę), nauczycielowi dyżurującemu trzeba podać imię i nazwisko oraz klasę. PRZEKAZYWANEJ ODZIEŻY NIE TRZEBA WAŻYĆ. NAUCZYCIELE WPISUJĄ DO ZESZYTÓW ILOŚĆ WORKÓW.
  • worki będą ważone w dniu odbioru przez osobę zatrudnioną przez fundację;
  • po przyjęciu tekstyliów, zostanie sporządzony protokół odbioru;

Jeśli zaangażujecie się Państwo w naszą akcję, macie wspaniałą okazję    do „przewietrzenia Waszych szaf”.
Prosimy nie zapomnieć powiadomić o akcji Dziadków,  Rodzinę oraz sąsiadów.

Strona Fundacji: www.dziecidlaziemi.pl

W w/w terminach zbieramy również karmę dla zwierząt, koce, miski, zabawki dla zwierząt itp. Więcej informacji znajdziecie Państwo  w osobnym ogłoszeniu na stronie naszej szkoły.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie się w akcję.

Agnieszka Płóciennik - organizator