W dniach 22-23 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole teatr historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Już kolejny raz mieliśmy okazję spędzić miło czas jednocześnie ucząc się. ''Żywa lekcja historii” to podróż przez wieki, to możliwość poznania dawnych obyczajów, tradycji, broni czy uzbrojenia ochronnego. Tym razem uczniowie wraz z aktorami wybrali się w podróż do starożytnej Grecji i Rzymu. Odwiedzili również wojów i rycerzy za czasów Piastów. Poznali kulturę i obyczaje sarmackiej Rzeczypospolitej oraz legendę husarii. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przybliżono uczniom wydarzenia związane z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości. Widowiska prowadził Pan Krzysztof Górecki, który wraz ze swoimi towarzyszami oraz uczniami naszej szkoły w ciekawy, przystępny i humorystyczny sposób przedstawił w/w zagadnienia. Wszyscy bawili się doskonale.