Od czerwca klasa 3c stała się członkiem Wielkiej Drużyny Zielonych przy PRGOK w Pile. Na każdy miesiąc mamy wyznaczony ekologiczny temat, do którego dobieramy sobie zadania poszerzające nasze wiadomości i umiejętności dotyczące ekologii, recyklingu i dbania o naturę.

WRZESIEŃ: MIESIĄC AKTYWNEJ TURYSTYKI

Przygotowywaliśmy w klasie plakaty promujące aktywną turystykę. Na przygotowanej wystawie można było zobaczyć zachętę do odkrywania dalekich, egzotycznych krajów, ale także bliskich nam miejsc i zakątków. Szczególnie zaciekawiła nas turystyka rowerowa. Odszukaliśmy w Pile tablicę informacyjną Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej.

PAŹDZIERNIK: MIESIĄC DOBROCI DLA ZWIERZĄT

W czasie wyjazdu integracyjnego do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku mieliśmy wspaniałą okazję spotkania z pszczelarzem, który opowiadał nam o niesamowitym życiu pszczół. Poznaliśmy rolę pszczół i innych zapylaczy. Widzieliśmy też ule sprzed 100 lat. Prawdziwe piękności!

W bibliotece mieliśmy spotkanie z panią, która przygotowuje psy i koty do pracy z osobami o specjalnych potrzebach. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak prawidłowo opiekować się naszymi pupilami. Bardzo licznie przyłączyliśmy się do zbiórki darów dla mieszkańców schroniska w Leszkowie.

Będziemy działać dalej i zamieszczać relacje z przygód Zielonej Drużyny !

WRZESIEŃ: MIESIĄC AKTYWNEJ TURYSTYKI

PAŹDZIERNIK: MIESIĄC DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Będziemy działać dalej i zamieszczać relacje z przygód Zielonej Drużyny !