W dniach 20-22 listopada 2018 r. przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Erwin Dudek oraz zastępczynie przewodniczącego Diana Lubińska oraz Oliwia Wojnicka przeprowadzili pogadanki z uczniami naszej szkoły nt. Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka obchodzonego 20 listopada. Uczniowie ci zaprezentowali najważniejsze Prawa Dziecka, zachęcili do czytania plakatów dostępnych na gazetkach Samorządu na ten temat, oraz odczytali list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Przewodniczący klas otrzymali ulotkę z mini-wersją plakatu o Prawach Dziecka. Przypomniane również zostały obowiązki dziecka i ucznia. Dzięki takiej lekcji uczniowie naszej szkoły mogli w przystępny sposób poznać najważniejsze dla nich zagadnienia – nie tylko te związane z przedmiotami czy sprawami wychowawczymi. Co więcej, przedstawiciele Samorządu mogli bezpośrednio zintegrować się ze wszystkimi uczniami i podzielić się z nimi swoją wiedzą.

Pogadanki przeprowadzono na lekcjach:

• wtorek 20.11.2018 r.: 6 godzina lekcyjna - klasy 4 (budynek 1)

• środa 21.11.2018 r.: 1-3 godziny lekcyjne - klasy 6, 7, 8, i III gimnazjum

• czwartek 22.11.2018 r.: - 4 godzina lekcyjna - klasy 5 (budynek 1)

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Anna Połczyńska, Kama Frąckowska - Pilarska, Lidia Jaster

Pogadanki przeprowadzono na lekcjach:

• wtorek 20.11.2018 r.: 6 godzina lekcyjna - klasy 4 (budynek 1)

• środa 21.11.2018 r.: 1-3 godziny lekcyjne - klasy 6, 7, 8, i III gimnazjum

• czwartek 22.11.2018 r.: - 4 godzina lekcyjna - klasy 5 (budynek 1)