W październiku 2018 r. naszą szkołę po raz drugi odwiedził podróżnik - pan Andrzej Turzyński. Spotkał się z uczniami klasy VII b i VIII e, do której uczęszczają jego wnuki. W czasie prelekcji pan Andrzej w interesujący sposób opowiadał uczniom o swojej podróży do Wielkiej Brytanii, śladami wielkiego dramaturga Wiliama Szekspira. Najpierw podróżnik udał się Stratford-upon-Avon, czyli miasta, w którym urodził się, zmarł oraz został pochowany Szekspir. Kolejnym etapem wyprawy był Londyn, gdzie pisarz spędził wiele lat życia. W międzyczasie pan Andrzej pokazywał piękne zdjęcia i pamiątki przywiezione z podróży związane z popularna na całym świecie brytyjską rodziną królewską. W ciekawy sposób przybliżył uczniom postać Szekspira oraz opowiedział wiele ciekawostek z jego życia. Następnie dzieci zadawały gościowi wiele pytań, na które chętnie odpowiadał. Potem uczniowie zostali poczęstowani przez pana Andrzeja pysznymi angielskimi ciasteczkami oraz otrzymali na pamiątkę angielskie kolorowe pocztówki. Na końcu pan Andrzej obiecał, że odwiedzi nas wiosną i opowie o swojej podróży do Petersburga. Nie możemy się już doczekać.