W dniach 20-21 września odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. Uroczystość Pasowania na Ucznia odbyła się na terenie Aquaparku w Muzeum Misia. Do pasowania przystąpiły dzieci z klasy Ia, której wychowawczynią jest p. Magdalena Krukowska, klasy Ib, której wychowawczynią jest p. Dorota Sieniawska, klasy Ic, której wychowawczynią jest p. Natalia Gola, klasy
Id, której wychowawczynią jest p. Anna Sieniawska, klasy Ie, której wychowawczynią jest p. Karolina Podrucka, klasy If, której wychowawczynią jest p. Katarzyna Murach. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: Prezydent Miasta Piły p. Piotr Głowski, Zastępca Prezydenta Miasta Piły p. Krzysztof Szewc, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p. Sebastian Dzikowski, Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p. Małgorzata Kaszuba, Dyrektor szkoły p. Dorota Frydrych, Wicedyrektor szkoły  p. Beata Lewicka – Kryut oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie klas pierwszych.

Do „ Krainy Misiolandii” zaprosili uczniów Pan Miś i Pani Misiowa. W krainie tej dzieci miały do wykonania dwa  zadania: zaśpiewanie piosenki oraz recytację wiersza. Pierwszoklasiści wspaniale poradzili sobie z tymi zadaniami. Egzamin zdały na szóstkę! Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci ślubowania oraz  pasowanie na ucznia, którego dokonali Prezydent Miasta Piły p. Piotr Głowski i Zastępca Prezydenta Miasta Piły p. Krzysztof Szewc oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Dyrektor szkoły p. Dorotę  Frydrych. Po oficjalnej części „ bohaterowie dnia” mieli czas na zwiedzanie wystawy misiów oraz wspólną zabawę na palcu zabaw. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i wielu niezapomnianych chwil w naszej szkole. Uroczystość poprowadziły panie: Amelia Bogdańska, Anna Pawlik, Karolina Kochmańska oraz Aleksandra Sell.