W dniach 5 i 6 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Lotnictwie Polskim „Skrzydlaci rycerze” organizowany pod patronatem honorowym: Ministra Obrony Narodowej, Inspektora Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Piły. W konkursie brali udział uczniowie klas VII i VIII oraz klas gimnazjalnych. W czasie konkursu uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą historyczną na temat lotników i lotnictwa polskiego. Jest nam ogromnie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni. Tomasz Domagała z klasy 3 e otrzymał wyróżnienie indywidualne, natomiast wyróżnienie drużynowe wywalczyli: Bartek Jankowski z klasy 3 h i Tomasz Domagała z klasy 3 e. Gratulujemy chłopcom tak rozległej wiedzy i życzymy kolejnych „skrzydlatych” sukcesów.