Dnia 12 kwietnia 2017 roku w naszej szkole uczniowie klasy VIb wraz z paniami Reginą Wojnicką i Lidią Jaster przeprowadzili konferencję dla klas szóstych pt. „Stop przemocy w  szkole”. Podczas zajęć były wyświetlone dwie prezentacje, ukazujące skutki stosowania przemocy przez uczniów. Koleżanki i koledzy z klasy VIb włączyli własnoręcznie nagrany krótki film o „Bandzie dziewcząt” na podstawie fragmentu tekstu z podręcznika szkolnego. Był czas na zadawanie pytań o wzajemnej pomocy, przeciwdziałaniu znęcaniu się nad słabszymi itp. Tematyka konferencji spodobała się wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że była ona pouczeniem i każdy z nas zrozumiał, że nie wolno być biernym kiedy widzimy krzywdę drugiego człowieka.