W związku ze zbliżającą się  VI rocznicą wybuchu konfliktu w Syrii, w dniach 6-12 marca br. Gmina Piła wspólnie z Polską Akcją Humanitarną organizuje  zbiórkę pieniędzy pod hasłem  „SOS Syria. Skarbonka dla Syrii - dzieci z Piły, dzieciom z Syrii". Akcja zakończy się 12 marca koncertem charytatywnym  w Regionalnym Centrum Kultury.

Wolontariusze  SP2 aktywnie włączając  się do tej akcji będą kwestować w sobotę w TESCO oraz w naszej szkole przez cały nadchodzący tydzień (06-10.03.2017 r.).

Zachęcamy rodziców i dzieci  do przyłączenia się do tej szlachetnej inicjatywy.

W związku ze wzrastającym poziomem przemocy i pogarszającymi się warunkami w kraju ponad 12 mln Syryjczyków potrzebuje pomocy i opieki, a większość społeczeństwa żyje w biedzie.  Blisko 10 mln osób musiało opuścić swoje domy, z czego 3,2 mln uciekło z Syrii.

Galeria zdjęć z działań polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii

Program koncertu (12 marca) - RCK:
17:00  Występ Dziewczęcego Tanecznego Zespołu „Szafirki”
17:15  Występ zespołu „Bellyor Dance”
17:30  Rozśpiewane dziewczyny z Centrum Kształcenia Nauka
17:50  Szkoła Tańca Beezone
18:00  Występ Zespołu „Djembe Planet”
18:15  Występ uczniów Szkoły Salezjańskiej z Piły (pokaz filmików z Aleppo)
19:30  Występ Zespołu „All The Players”

Imprezy towarzyszące:
• stoisko Amazonki - rękodzielnictwo + ciasto,
• loteria fantowa,
• pokazy Aikido,
• klub kajakowy Zwałka (propagowanie turystyki kajakowej),
• pokaz sprzętu kryminalistycznego /warsztaty/ - Komenda Powiatowa Policji w Pile,
• gabinet fryzjerski (układanie fryzur) i weterynaryjny (udzielanie porad) - uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Nauka,
• pokaz młodzieży z Gimnazjum nr 5,
• krótkofalowcy (pokaz działania i posługiwania się sprzętem łączności).

Małgorzata Stopa
Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza