Cieszy nas to, że w Polsce buduje się coraz nowocześniejsze i piękniejsze obiekty. Na każdym niemal kroku natknąć się można na place budów, wykopy, maszyny budowlane i oznakowane wyjazdy z budowy. Przynosi to jednak pewne zagrożenia dla dzieci, które wiedzione naturalną dla ich wieku ciekawością, narażają się na niebezpieczeństwo w pobliżu budowy.

Dzięki uprzejmości Pani Jolanty Sobieszczyk – dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM w  Pile już drugi raz gościmy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile przedstawicieli firmy Skanska z przedstawieniem dla uczniów klas I – IV. Skanska od 2008 r. uczy dzieci, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Spotkania w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Bezpieczni w pobliżu budowy” organizowane są w placówkach zlokalizowanych w pobliżu jej budów. Przez 8 lat, w kilkuset spotkaniach w ramach akcji wzięło udział ok. 122 tys. dzieci.

Nasi uczniowie wiele się nauczyli o  konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje i kolegów, żywo reagowali na przedstawienie i odpowiadali na pytania aktorów.

Dziękujemy Skanskiej i Urzędowi Miasta Piły za ciekawą i pożyteczną inicjatywę. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile.