W dniach 1.05. – 03.06.2017r. delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 , wzięła udział w  IX Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Podstawowych im. Polskich Olimpijczyków w Świeciu. Przedstawicielem dyrekcji szkoły był p. Mariusz Mijalski, opiekunem p. Daria Mielka oraz uczniowie najbardziej zasłużeni w sporcie: Weronika Pogorzelska VIa, Aleksandra Sarnacka VIa, Nadia Szablewska VIa, Michał Piaskowski VIa, Paweł Roszkowski VIa oraz Szymon Hegyi VId. Szkoły uczestniczące w tegorocznym zjeździe to: Lębork, Tur, Kwakowo, Lublin, Piła, Świecie.

Spędziliśmy czas bardzo aktywnie począwszy od dnia przyjazdu, gdzie czekała na nas dynamiczna , brazylijska zumba. Drugiego dnia organizatorzy przywitali nas pięknymi przemowami i występami najmłodszych. Następnie pojechaliśmy do Deczna nad jeziorko, gdzie próbowaliśmy swoich sił na kajakach i w siatkówce plażowej, a po sportowych zabawach zjedliśmy przepyszną zapiekankę i kiełbaskę. Dzień zakończyliśmy spacerkiem ulicami Świecia.

Dzień trzeci jeszcze lepszy tj. pobyt w parku wodnym, a następnie wycieczka do Bydgoszczy, gdzie czekał nas rejs stateczkiem po rzece Brda, muzeum archeologiczne, a na koniec stadion Zawiszy i Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, który mieliśmy przyjemność oglądać i spotkać zasłużonych sportowców m.in. Sebastiana Chmarę (nasz wieloboista). Po powrocie z Bydgoszczy nasze cudowne dzieciaczki spędziły czas na szkolnym boisku rozgrywając rekreacyjny mecz w piłkę siatkową i nożną.

Ostatni dzień pobytu rozpoczęliśmy od wycieczki do Poledna, gdzie obejrzeliśmy wystawę przyrodniczą, która wprowadziła nas w świat dzikiej przyrody. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc wróciliśmy do Świecia i pożegnaliśmy się pięknie.

Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych i czekamy na następny.