Dnia 23 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów klas VI, na które przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Rodziców, p. Grzegorz Rzymski, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły, Rodzice oraz Uczniowie klas młodszych.

Podczas uroczystości prowadzonej przez Patrycję Tausz  z kl.VI a i p. Artura Pyszewskiego zostali zaprezentowali uczniowie, którzy na stałe wpisali się w pamięć naszej szkoły, otrzymując zaszczytne tytuły. Prusem Szkoły został Maksymilian Polimirski z kl. VI d, natomiast Sportowcami Szkoły  - Roksana Wolińska i Filip Skałecki z kl. VI a. Przyznano także Nagrodę Dyrektora Szkoły,  którą w tym roku otrzymali Karolina Klimczak z klasy VI c, Karolina Miedzianowska z kl. VI b oraz Oskar Słomion z klasy VI b za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. Poznaliśmy również Mistrza Ortografii Klas Szóstych, którym została  Julia Piekarska z kl. VI a, a także „Uczniów na Medal”, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,2 oraz wzorową ocenę z zachowania.

Na uroczystości wręczono uczniom statuetki z zaszczytnym tytułem „Zasłużonego Sportowca Szkoły”, podziękowania za rozwój duchowy oraz zaangażowanie w pracę na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariusza, które również trafiły do rąk rodziców  - pani Sylwii Miedzianowskiej i p. Bożeny Lubińskiej.

Nagrodzono także uczniów, którzy sumiennie przez cały rok szkolny reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym, wykazując się wysoką kulturą osobistą i dużym zaangażowaniem, a byli nimi: Martyna Goleśniewska, Diana Lubińska, Oskar Słomion, Aleksandra Mrotek, Roksana Wolińska, Kacper Garlicki.

Nie zabrakło również gratulacji dla tych uczniów, którzy nie tylko byli obecni na wszystkich zajęciach, ale również ani razu się nie spóźnili, uzyskując tym samym 100% frekwencję. Udało się to osiągnąć Karolinie Miedzianowskiej z kl.VI b, która nie tylko przez ostatni rok sumiennie chodziła na wszystkie zajęcia, ale przez ostatnie trzy lata nauki nie opuściła ani jednej godziny lekcyjnej.

W trakcie uroczystości głos zabrała pani dyrektor, Dorota Frydrych, dziękując Rodzicom za trud włożony w wychowanie dzieci oraz kierując swoje słowa do uczniów, w których podkreśliła ich osiągnięcia i zaangażowanie w szkolne życie. Rodzicom zostały również przekazane listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie dzieci, a także podziękowania za ich zaangażowanie w życie szkoły i klasy.

W części artystycznej uczniowie zachwycili nas polonezem zatańczonym do muzyki z filmu „Pan Tadeusz”. Justyna Kurasz nagrodzona specjalną nagrodą za uświetnianie szkolnych uroczystości swoim pięknym wokalem zaśpiewała dwie wzruszające piosenki, a Karolina Miedzianowska i Krzysztof Kubiak żegnali się z koleżankami i kolegami, recytując wiersz Leopolda Staffa „Most” i Adama Asnyka „Do młodych”. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas.

Foto - Agnieszka Wargin