W dniu 19.02.2016 uczniowie klasy II a  udali się z wizytą do Sądu Okręgowego w Poznaniu XIV Wydział Cywilny z  siedzibą w Pile. Miały okazję zwiedzić salę sądową, w której sąd rozpoznaje sprawy cywilne. Mogły przymierzyć togę i łańcuch sędziowski. Zobaczyć jak nagrywane są rozprawy oraz z jakich kodeksów korzystają sędziowie. Uczniowie dowiedzieli się jakie sprawy rozpoznawane są w sądach i jakie są zawody prawnicze. Miały okazję zobaczyć również sekretariat sądowy oraz pomieszczenia dla osób pozbawionych wolności, które znajdują się w Sadzie Rejonowym w Pile. Dzieciom bardzo spodobała się praca w sądzie i zadawały wiele interesujących pytań. Dziękujemy za zaproszenie Pani Agnieszce Brzozowskiej.