Dnia 20 kwietnia 2016r. po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała dla wychowanków świetlic szkolnych miasta Piły  konkurs „Świetlicowy Omnibus”. Do konkursu przystąpiły reprezentacje wszystkich pilskich szkół. Celem naszego spotkania było kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie rówieśniczej, sprawdzenie wiedzy uczestników w różnych dziedzinach oraz rozwijanie aktywności dzieci. Niektóre zadania wymagały od uczestników umiejętności logicznego myślenia, inne uważnego czytania, słuchania i  spostrzegania. Nie bez znaczenia były też umiejętności manualne. Zmagania zespołów świetlicowych przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Drużyny wykazały się dużą wiedzą, pomysłowością oraz umiejętnościami współpracy w grupie. W trakcie obrad jury tegoroczny konkurs uświetnił występ Szkolnego Zespołu Tanecznego przygotowanego przez p. D.Mielkę i p. M.Kabacińską. Słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia pozwoliły na podsumowanie i zakończenie konkursu w radosnej atmosferze.