W roku szkolnym 2014/2015 10 uczniów z klasy VI b wzięło udział w projekcie zatytułowanym „We are the world” – „Jesteśmy światem”. Projekt ten, trwający od września 2014r. do czerwca 2015r., realizowany był wraz ze szkołą podstawową w Grecji, a dokładnie z Aleksandrii, w której uczy się 120 uczniów pod opieką 15 nauczycieli.

Nasi uczniowie podczas zajęć poznali grecki górzysty krajobraz z występującymi licznie zatokami i półwyspami, zabytki, takie jak: Świątynia Ateny Nike czy Partenon, greckie święta i obyczaje, m.in. obrzędowość świąt wielkanocnych czy Epifania (święto związane z błogosławieństwem morza i krzyża), odkryli greckie przysmaki, takie jak różnorodne sałatki, pity czy mezedes (przekąski), poznali muzykę grecką, tą współczesną jak również ludową oraz najsłynniejszych greckich filozofów, min. Sokratesa i Arystotelesa.

Podsumowanie projektu odbyło się poprzez wykonanie prac plastycznych zatytułowanych „Grecja w moich oczach”, a następnie ich opis w języku angielskim.

Dzięki projektowi uczniowie podnieśli swój poziom wiedzy i zrozumienia różnorodności europejskiej kultury, rozwinęli swoją świadomości w kierunku doceniania własnej tradycji, historii czy sposobie życia bez ignorowania innych, rozwinęli swoje kompetencje społeczne związane z pracą w grupie oraz zwiększyli swoją motywację do nauki języka angielskiego.