W rytmie brazylijskiej samby, na 55 dni przed rozpoczęciem Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro, odbył się 11 czerwca br. 18. Piknik Olimpijski zorganizowany przez PKOL w Warszawie. Po raz pierwszy w tej ciekawej imprezie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali ponad 50 stref poświęconych najróżniejszym, nie tylko olimpijskim sportom. Obok stanowisk promocyjnych wioślarstwa, żeglarstwa, lekkiej atletyki, tenisa, siatkówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, judo i zapasów można było zobaczyć nowe sporty i unikalne konkurencje jak skimboard, bubble football, rzuty podkową, przeciąganie liny, wiosłowanie na ergometrach i inne. Wspaniałym przeżyciem była możliwość spotkania wielu gwiazd polskiego sportu ze złotymi medalistami igrzysk olimpijskich na czele: Robertem Korzeniowskim, Tomaszem Majewskim czy Renatą Mauer-Różańską. Duże poruszenie wśród naszych uczniów wzbudził trener reprezentacji siatkarskiej Stephane Antiga. Niezbyt często mamy przecież okazję porozmawiać, zdobyć autograf lub zrobić wspólne zdjęcie z tak wspaniałymi sportowcami. Ale nie tylko byliśmy obserwatorami piknikowych wydarzeń, również czynnie braliśmy udział w wielu propozycjach rekreacyjno-sportowych. Świetnie bawiliśmy się podczas gry w futbol flagowy, buble football, rugby lub podczas pływania na kajakach. Mieliśmy również okazję zwiedzić siedzibę Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Po całodziennej wycieczce, późnym wieczorem wróciliśmy do Piły pełni wrażeń, z postanowieniem, że za rok sprawdzimy, czy 19. Piknik Olimpijski będzie tak samo atrakcyjny, jak tegoroczny.