Dnia 01.04.2016 r. odbył się w naszej szkolne, szkolny etap VII Miejskiego Konkursu Przyrodniczego „Przyroda, Ja i Ty”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas drugich. Zgłosiło się wiele chętnych osób. Uczniowie mieli do rozwiązania 17 pytań z  zakresu:

• las, pole, łąka, sad, ogród,
  • zwierzęta różnych kontynentów,
  • zwierzęta domowe, hodowlane i żyjące w naturalnym środowisku,
  • głosy zwierząt hodowlanych,
  • zjawiska atmosferyczne,
  • mapa,
  • ochrona środowiska.

Dzieci dzielnie poradziły sobie z  pytaniami, w czasie konkursu panowało skupienie, ale na wielu twarzach gościł także uśmiech. Komisja konkursowa wyłoniła 4 osoby, które najlepiej poradziły sobie z odpowiedziami i zdobyły największą ilość punktów.

• I miejsce - Bartosz Jendrzejek kl.2a - 64 p.
  • II miejsce - Antonina Mankiewicz kl. 2c - 61 p.
  • III miejsce - Laura Nowak kl. 2d - 60 p.
  • III miejsce - Mateusz Chojnowski kl. 2e - 60 p.

Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w etapie miejskim konkursu „Przyroda, Ja i Ty”, który odbył się 21 kwietnia 2016r. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnym etapie konkursu!!! Czekamy na wyniki etapu miejskiego i  trzymamy kciuki za reprezentację naszej szkoły!