Dnia 27 października w klasie Ic odbyło się spotkanie z panią weterynarz Sylwią Klessą z przychodni weterynaryjnej ARS-VET w Chodzieży. Podczas spotkania  p. Sylwia opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, tak jak ludzie też chorują. Omówione zostały zasady prawidłowego żywienia pupili oraz w jaki sposób należy dbać o  ich higienę. Pani weterynarz przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, dzięki czemu dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza i poczuć się jak prawdziwy weterynarz. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, jednak największą atrakcją była obecność na spotkaniu psa terapeutycznego Polskiego Towarzystwa Kynoterapii,  Molly.