Dnia  20 kwietnia, klasa V d miała przyjemność gościć panią  Magdę Imianowską, wychowawczynię klasy I, która tym razem występowała w roli opiekuna psa terapeutycznego.  To właśnie  Yogi - pies rasy golden retriver  i jego przyjaciółka  suczka Buba  byli głównymi bohaterami spotkania.

Pani Magda przedstawiła uczniom podstawowe zasady opieki nad psem,  wyjaśniła jak zachować się w  sytuacjach zagrożenia ze strony psa, zaprezentowała w formie ciekawej zabawy   sposoby nauki psa prostych komend. Uczniowie przybijali z  Yogim  „piątki” i „żółwiki”, wydawali psom komendy, a nawet dostawali psie buziaki.

Yogi   jest psem terapeutycznym Polskiego Towarzystwa Kynoterapii  o specjalności terapia i edukacja. Zwierzęta te biorą udział w zajęciach, których celem jest stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a psem. W trakcie zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) uczestnicy przyzwyczajają się do kontaktu z psem, głaszczą go, wydają polecenia. Zajęcia mają za zadanie dostarczenie uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z psem, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i pobudzają aktywność.

Uczestnicy spotkania z uwagą słuchali  prowadzącej pani Magdy i byli pod wrażeniem psich umiejętności, Chociaż już sam widok sympatycznych zwierzaków wywoływał szeroki uśmiech na twarzach.