Rozumieć i być rozumianym – czyli kolejna europejska przygoda z programem eTwinning 19 października 2015r. nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu w  ramach programu eTwinning wraz ze szkołami w Grecji, Hiszpanii i  Rumunii. W projekcie zatytułowanym „To understand and to be understood” (Rozumieć i być rozumianym) ze strony polskiej bierze udział ośmiu uczniów z klasy IVc: Adamiak Nikodem, Baran Maksymilian, Jęckowski Eryk, Łucki Kacper, Sieniawska Julia, Śliwińska Aleksandra, Turska Jagoda i  Urbański Jakub. Podczas zajęć uczniowie będą tworzyli logo projektu, mówi o ważności przyjaźni w życiu, poznawali krajobrazy, kulturę i obyczaje krajów partnerskich, a także zapoznawali się ze sposobem życia i spędzania wolnego czasu przez koleżanki i kolegów z zagranicy. Będą również przedstawiać swoją szkołę, prezentować własne miasto, kraj i kulturę. Zajęcia te pomogą uczniom rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz kompetencje społeczne.