W październiku 2015 r. nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu w ramach programu eTwinning wraz ze szkołami w Grecji, Hiszpanii i Rumunii. W projekcie zatytułowanym „To understand and to be understood” (Rozumieć i być rozumianym) wzięło udział ośmiu uczniów z klasy IVc: Adamiak Nikodem, Baran Maksymilian, Jęckowski Eryk, Łucki Kacper, Sieniawska Julia, Śliwińska Aleksandra, Turska Jagoda i Urbański Jakub.

Podczas zajęć uczniowie tworzyli logo projektu, mówili o ważności przyjaźni w życiu, poznawali krajobrazy, kulturę i obyczaje krajów partnerskich, a także tradycje świąteczne oraz narodowe przysmaki. Zapoznali się również ze sposobem życia i spędzania wolnego czasu przez koleżanki i kolegów z zagranicy, a także poznali najsławniejsze osoby z krajów partnerskich. Podczas spotkań uczniowie przygotowywali również prezentacje o swojej szkole i mieście oraz o kulturze i tradycji polskiej.

Efekty przeprowadzonych zajęć:

Zajęcia te pomogły uczniom rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz kompetencje społeczne związane z pracą w grupie, a także zwiększyć motywację do nauki. Wpłynęły one również na podniesienie ich poziomu zrozumienia różnorodności europejskiej kultury oraz rozwinęły świadomość dzieci w kierunku docenienia własnej historii i tradycji.