W sobotę 4 czerwca w pilskiej „Dwójce” odbył się Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka dla mieszkańców osiedla Zamoście. Festyn uroczyście otworzyła wicedyrektor szkoły Beata Lewicka-Kryut, a całość  prowadziła pani Bożena Pająk. Każda klasa miała do zaoferowania liczne atrakcje m.in.  imienne breloki, balonowe fantazje, gadżety, malowanie twarzy, przygodę za kierownicą tira, zaplatanie warkoczyków we włosy. Podczas festynu uczniowie chętnie wystąpili w koncercie talentów zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.  Były oklaskiwane: występy szkolnych zespołów tanecznych, popisy wokalne, recytatorskie i instrumentalne.  Mieszkańcy osiedla i uczniowie korzystali z licznych pokazów m.in. straży pożarnej i  policji zorganizowanych we współpracy z  Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich oraz dyrektorem szkoły Dorotą Frydrych. Uczestnicy mogli podziwiać popis tresury psów,  pokaz drona. Każdy uczeń mógł zmierzyć się w czterech konkurencjach sportowych i  odebrać niespodziankę.  Panie z kuchni serwowały pyszną grochówkę i  pieczone kiełbaski. Festyn był również doskonałą okazją do spotkania z  absolwentami „Dwójki”.  Swoją obecnością zaszczycił nas też  radny Jacek Bogusławski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i  niepowtarzalną atmosferę.