W ramach programu eTwinning nasza szkoła podjęła współpracę z turecką szkołą ESENYURT ŞEHİT AHMET POYRAZ İLKÖĞRETİM OKULU w Bartin, położoną na wybrzeżu Morza Czarnego. Opierała się ona na projekcie zatytułowanym „Przyjaźń – siła życia” (Friendship – the power of life), który trwał od października 2011 roku do końca czerwca 2012 roku. W tym okresie uczniowie poznawali swoje codzienne życie oraz poszerzali wiedzę na temat obu krajów i społeczności, która, dzięki technologii informacyjno-komunikacyjnej, zaprezentowana została w inny sposób niż ta, którą można wyczytać w książkach czy internecie. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z takimi tureckimi świętami jak: Narodowy Dzień Suwerenności i Dzień Dzieci, Dzień Pracy i Solidarności, Dzień Młodości i Sportu, Rocznica śmierci Atatürka, Ramadan, Urodziny Proroka Mahometa czy Święto Ofiar.

Projekt ten nie tylko wzbogacił wiedzę jego uczestników na temat historii i obyczajów obu krajów, ale także uświadomił im, że bez względu na dzielącą ich odległość i różnice kulturowe możliwa jest między nimi przyjaźń – najsilniejsza więź międzyludzka.