Dnia 6 listopada 2015r. została zorganizowana przez koło turystyczne naszej szkoły piesza wycieczka "Pilski dworzec wszech czasów". Ruszyliśmy ze szkoły pod opieką p. Arkadiusza Szumiło w grupie 12 uczniów i po około pół godzinie dotarliśmy do odremontowanego dworca PKP w Pile.

Pilski dworzec PKP został wybudowany w  latach 70-tych XIX wieku. Jego remont kosztował 18,5 mln złotych i ze względu na cenne zbytki rzemiosła artystycznego (część cesarska, sztukaterie, boazerie, kunsztowne zdobienia, płaskorzeźby podokienne) był przeprowadzony pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Efekt połączenia nowoczesności z elementami historycznymi jest naprawdę imponujący.

Wielkim ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych i z ograniczoną mobilnością są nowoczesne windy a  dla osób niedowidzących i niewidomych ścieżki kierunkowe oraz opisy w  języku Braille’a. Odnowiono halę główną, poczekalnię, przechowalnię bagażu oraz toalety. Niedługo zostanie otwarta restauracja i kawiarnia a  cały teren zostanie objęty monitoringiem. Na zewnątrz zamontowano nowe ławki i kosze, wybudowano również parking dla samochodów. Wszystko to zrobiło na nas ogromne wrażenie i dlatego bardzo zachęcamy wszystkich do wizyty na odnowionym dworcu.