W dniu 12 maja 2016 r. uczniowie klas: 1 a i 1 c wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Muzeum Rogala w Poznaniu. Dzieci wzięły udział w pokazie związanym z Rogalami Marcińskimi, poznali wyjątkową recepturę i składniki używane do produkcji tego przysmaku, a także mieli możliwość wspólnego wypieku przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Podczas zajęć dzieci usłyszały legendy z  elementami poznańskiej gwary o powstaniu rogali, jak również zobaczyli multimedialną prezentację o historii Poznania. Bardzo ciekawe okazało się także zwiedzanie renesansowego wnętrza kamienicy i pokaz koziołków poznańskich. Jednak punktem kulminacyjnym była wspólna degustacja przepysznych rogali upieczonych przez naszych zdolnych pierwszaków. Było ciekawie i przepysznie.