Dnia 16 czerwca w murach naszej szkoły, odbył się już IV Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Przedszkoli Osiedla Zamoście. Jak co roku współorganizatorem imprezy było zaprzyjaźnione z nami od lat Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile. Uczestnikami turnieju były dzieci z grup 5-6 latków oraz rodzice następujących pilskich przedszkoli:

• Publiczne Przedszkole nr 2,
  • Publiczne Przedszkole nr 4,
  • Publiczne Przedszkole nr 7 im. Pszczółki Mai,
  • Publiczne Przedszkole nr 16 im. Czerwonego Kapturka w Pile,
  • Przedszkole Niepubliczne Caritas nr 1.

Nasze szanowne jury składało się z przedstawicieli następujących instytucji:

• Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile,
  • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile,
  • Nadleśnictwo Kaczory.

Imprezę rozpoczął wspaniały występ taneczno-wokalny dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w piosence „Disco Ludki”. Następnie przeszliśmy do rywalizacji między przedszkolami, która składała się z trzech etapów:

• I Etap – pytania dla rodziców, na temat znajomości przedszkola do którego uczęszcza dziecko,
  • II Etap – pytania przygotowane przez nasze jury,
  • III Etap – rywalizacja sportowa – wyścigi rzędów na wesoło.

Każde przedszkole przybyło z 25 – osobową reprezentacją dzieci, do każdej konkurencji wybierano 5 – osobową drużynę, dzięki czemu każde dziecko brało udział w zabawie.

Po turniejowych zmaganiach nastąpiła krótka przerwa, podczas której jury podliczało punkty a do nas zawitały nasze „Małe Iskierki” ze szkolnego koła tanecznego. Zespół zaprezentował nam dwa tańce w wykonaniu dziewczynek z klas I oraz II-III. Iskierki zatańczyły rewelacyjnie, za co bardzo im dziękujemy.

Całą rywalizację wygrało Przedszkole Niepubliczne Caritas nr 1, jednak wszyscy uczestnicy byli równi i każde przedszkole otrzymało taka sama statuetkę, dyplom i drobne upominki dla każdego uczestnika. Naszymi sponsorami był m.in. Mc Donald – Dziękujemy.

Turniejowi towarzyszyła cudowna, radosna, miła atmosfera.

Zapraszamy za rok.