W piątek 16 października uczniowie klasy IIb miło spędzili czas w  towarzystwie swoich młodszych kolegów z Przedszkola nr 4 oraz ich wychowawczyni pani Małgosi. Dzieci wspólnie zgłębiały wiedzę z zakresu przyrody na podstawie prezentowanych filmików oraz wesołych wierszy Jana Brzechwy. Określały charakterystyczne cechy przedstawionych zwierząt, takie jak: wielkość, części ciała, sposób poruszania się, wygląd. Klasyfikowały zwierzęta ze względu na ptaki, gady i ssaki. Wyjaśniały pojęcia: zwierzęta jajorodne i żyworodne. Wzięły udział w  zabawach muzyczno-rytmicznych do utworu K. Saint-Saensa z cyklu Karnawał zwierząt. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania gier planszowych. Same też modelowały z plasteliny pionki do gry, którymi miały być prezentowane wcześniej zwierzęta. Radość sprawiła wszystkim wspólna gra, według samodzielnie ustalonych zasad.