Reprezentacja szkoły, składająca się z uczniów klasy sportowej IVa sięgnęła w minioną sobotę (14.05.2016 r.) po złote medale XXIII edycji Miejskiego Maratonu Koszykówki Chłopców Klas IV. W turnieju zorganizowanym przez Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły oraz Zespół Szkół nr 2 w Pile wzięło udział sześć najlepszych drużyn z pilskich podstawówek. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, wszystkie drużyny rozegrały po pięć dwudziestominutowych meczów. Jak zwykle w tej kategorii wiekowej zawodnicy wykazali się wspaniałą wolą walki, olbrzymią ambicją oraz sporymi umiejętnościami. W ostatnim meczu, który decydował o tytule mistrzowskim nasi chłopcy zmierzyli się z faworytami rozgrywek, reprezentacją SP nr 4 w Pile. Mecz dramaturgią (umiejętności trochę mniejsze) przypominał pojedynki rodem z NBA, losy meczu ważyły się do ostatniej sekundy, ale to „Dwójka” wygrała jednym punktem i zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobył Mateusz Klap.

Skład „złotej” drużyny:

• Bartosz Durka – kapitan