Turniej Finałowy w Piłce Siatkowej dziewcząt odbył się 7.04.2016r. (czwartek) w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Raszkowie. W zawodach startowało osiem szkół. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. W  pierwszym etapie reprezentacja naszej szkoły awansowała do najlepszej czwórki Wielkopolski wygrywając swoje spotkania w grupie. Mecz o 3 miejsce i minimalna porażka ze Szkoła Podstawową z Czeszewa 2:1 w setach sprawiła, że nasze zawodniczki uzyskały IV miejsce. Zajęcie IV miejsca w  WIELKOPOLSCE!!!!!!!!!!! jest dużym sukcesem naszych dziewcząt.

Poziom zespołów był wyrównany, każdy mecz był na wysokim poziomie sportowym, w duchu zdrowej rywalizacji i  współzawodnictwa fair play.

Klasyfikacja końcowa :

1. SP Janków Przygodzki
  2. SP 1 Koło
  3. SP Czeszewo
  4. SP 2 Piła
  5. SP Stęszew
  6. SP Śmigiel
  7. SP 28 Poznań
  8. SP Raszków

Na uroczystości zakończenia prezes SZS Wielkopolska p. Zdzisław Urbańczyk oraz dyrektor SP Raszków p. Alicja Duczmal wręczyli medale i grawertony.

Skład zespołu: Kosik Natalia, Książek Kinga, Kurasz Justyna, Piekarska Julia, Pogorzelska Weronika, Sarnacka Aleksandra, Skrypkowska Julia, Tausz Patrycja, Winkler Oliwia, Wolińska Roksana.

trener: Artur Pyszewski