W czwartek, 7 kwietnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie, odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Chłopców pod patronatem Burmistrza Krotoszyna. O tytuł Mistrza Wielkopolski walczyli uczniowie z rocznika 2003 oraz ich młodsi koledzy. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów – mistrzów swoich rejonów : SP 1 z Wrześni, SP 2 z Piły, SP 9 z  Leszna, SP z Kwilcza, SP 15 z Poznania , SP 4 z Turku, SP 7 i SP 8 Krotoszyn. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B w których zmierzyły się ze sobą systemem „każdy z każdym”. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i mimo zaciętej walki nasi chłopcy nie odnieśli żadnego zwycięstwa przegrywając zazwyczaj stosunkiem setów 1:2.

Klasyfikacja końcowa Finału Mistrzostw Wielkopolski Mini Siatkówki Chłopców:

1. Szkoła Podstawowa nr 8 Krotoszyn
  2. Szkoła Podstawowa Kwilcz
  3. Szkoła Podstawowa nr 7 Krotoszyn
  4. Szkoła Podstawowa nr 15 Poznań
  5. Szkoła Podstawowa nr 9 Leszno
  6. Szkoła Podstawowa nr 4 Turek
  7. Szkoła Podstawowa nr 1 Września
  8. Szkoła Podstawowa nr 2 Piła.