Dnia 27 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dobiegł końca kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili:  Przewodniczący Rady Rodziców – p. Grzegorz Rzymski,  Dyrekcja Szkoły i Rodzice.  Podsumowanie roku szkolnego prowadziła Julita Stępień – uczennica klasy Vb. Dyrektor szkoły Dorota Frydrych w swoim przemówieniu gratulowała uczniom wspaniałych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach wiedzowych, artystycznych i zawodach sportowych. Dziękowała rodzicom za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły, za pomoc w organizację festynu, który cieszył się dużym uznaniem wśród mieszkańców Osiedla Zamoście. Życzyła dzieciom i ich rodzicom oraz nauczycielom udanego, pełnego radosnych przeżyć, wypoczynku wakacyjnego.

Podczas uroczystości najpilniejsi otrzymali wyróżnienia za rzetelną i wytrwałą pracę w roku szkolnym 2013/2014. Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 17 czerwca 2014 r. tytuł „Uczeń na Medal” otrzymało 56 uczniów klas I-V. Pamiątkowe odznaczenia, nagrody książkowe  uczniom wręczyli:  dyrektor Dorota Frydrych, wicedyrektor Beata Lewicka-Kryut i wicedyrektor Mariusz Mijalski oraz przewodniczący  Rady Rodziców p. Grzegorz Rzymski.

Tradycją  naszej szkoły jest uhonorowanie szczególnie wyróżniającego się ucznia klas III, Ucznia Na Medal, laureata licznych konkursów. W tym roku po raz pierwszy są to dwie uczennice, aktywnie uczestniczące w życiu szkoły i  osiągające sukcesy w konkursach:  miejskich, regionalnych, powiatowych i  wielkopolskich. Decyzją rady pedagogicznej  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile tytuł Najlepszej Uczennicy klas trzecich zdobyły:  Nikola Sprenger z klasy IIIa oraz Katarzyna Gazda z klasy IIId. Nagrodę dla uczennic ufundowała pani Marzena Kozłowska – właścicielka sklepiku szkolnego. W imieniu fundatorki nagrodę wręczył przewodniczący Rady Rodziców  p. Grzegorz Rzymski.

Miano "Czytelnik na Medal" w II semestrze otrzymały: Weronika Wegner-Grzesiak z kl. III e
- w kategorii klas I-III, Karolina Miedzianowska z kl. IV b - w kategorii klas IV-VI. Nagrody książkowe uczennicom wręczyła pani Dorota Jaworska wraz z panem Grzegorzem Rzymskim.

Laureatami konkursu „ Frekwencja na szóstkę” są uczniowie, którzy nie opuścili ani jednej godziny w ciągu całego roku szkolnego, czyli mogą się pochwalić 100% obecnością na lekcjach i brakiem spóźnień. Dwudziestu laureatów tego konkursu otrzymało nagrody z rąk pani pedagog Małgorzaty Puto oraz przewodniczącego Rady Rodziców.

W bieżącym roku szkolnym tytuł Mistrza Ortografii Klas IV otrzymał: Maciej Smętkowski z klasy IV a, natomiast Mistrzem Ortografii została Małgorzata Mateja z kl. V b. Pani dyrektor Dorota Frydrych i przewodniczący Rady Rodziców wręczyli uczniom nagrody i dyplomy.

Wszyscy zebrani mogli obejrzeć ciekawą część artystyczną – występ szkolnych zespołów tanecznych, wysłuchać piosenki w wykonaniu Krzysztofa Piłata oraz recytacji uczennic Alicji Palacz i Malwiny Dróbki. Mogliśmy podziwiać grę utalentowanego, młodego trębacza, już absolwenta szkoły - Marcina Wawrzyniaka. Niewątpliwie tegoroczne zakończenie roku szkolnego było piękną uroczystością.

{youtube}Dq60MjCsRSc{/youtube}