Dnia 24 marca 2014 roku w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się etap rejonowy XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Do rywalizacji przystąpiło 113 uczniów z powiatu obornickiego, wągrowieckiego, chodzieskiego, czarnkowsko - trzcianeckiego, pilskiego, złotowskiego i wałeckiego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów, którzy 29 stycznia 2014 r. otrzymali tytuł laureata etapu powiatowego XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Byli to : Karolina Miedzianowska z klasy IVa, Hanna Krajewska z klasy Vb, Eliza Czeszewska z klasy VId, Katarzyna Kubicka z klasy VId i Julia Sójka z klasy VIa.

Uczniowie, żeby przejść do IV etapu (etapu wojewódzkiego) musieli poprawnie odpowiedzieć na 90% pytań, czyli uzyskać minimum 27 punktów na 30 możliwych. Do etapu wojewódzkiego z naszej szkoły zakwalifikowały się dwie uczennice: Karolina Miedzianowska z klasy IVa uzyskując 28 punktów oraz Sójka Julia z klasy VIa uzyskując 27 punktów.