Dnia 22 marca 2014 r. został zorganizowany przez Oddział PTTK im. Henryka Kamińskiego w Pile, Urząd Miasta w Pile oraz Szkołę Policji w  Pile XI Wielodyscyplinowy Rajd Turystyczny „Wiosenne Przebudzenie”. W  ramach koła turystycznego wzięło w nim również udział 45 uczniów naszej szkoły, nad którymi opiekę sprawowały panie A. Dęga, K. Jakubowska i K. Piwińska oraz panowie K. Krutel, A. Leśniewicz i A. Szumiło.

Po zebraniu się przed szkołą wyruszyliśmy na przystanek MZK. Ze względu na naszą dużą liczbę nie udało nam się zmieścić do jednego autobusu i pojechaliśmy na miejsce zbiórki dwoma różnymi. Po krótkim przywitaniu przez organizatorów wszystkich uczestników rajdu wyruszyliśmy w liczącą około 8 km pieszą wyprawę. Pogoda na szczęście nam dopisała i maszerowaliśmy przez lasy w ciepłych promieniach wiosennego słońca. Po drodze zatrzymaliśmy się na odpoczynek nad Jeziorem Piaszczyste.

Meta rajdu znajdowała się na terenie Szkoły Policji w Pile. Tutaj czekała na wszystkich uczestników kuchnia polowa, w której można było otrzymać grochówkę bądź zupę pomidorową. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy kubek. Można było również brać udział w różnych konkursach m. in. w ekologiczno-krajoznawczym,  na najciekawszą marzannę, przeciąganie liny.

Kulminacyjnym momentem był wiosenny pochód grup turystycznych niosących swe marzanny w kierunku rzeki. Tam, z kładki  przy Szkole Muzycznej, przy pożegnalnych okrzykach dzieciaków, wszystkie kukły wrzucono do Gwdy, by wraz z nimi zima wreszcie spłynęła do morza. W ramach dbałości o środowisko kukły wyłowili kajakarze, by później spalić  je  w ognisku. Chwilę później ruszyliśmy w kierunku szkoły, po dotarciu do której nastąpiło zakończenie naszej wyprawy.

Uczestnikom gratulujemy doskonałej kondycji a wszystkich  zachęcamy do aktywnego wypoczynku.

{youtube}93w2ARCN-yc{/youtube}