Dnia 29 listopada 2013 r. została zorganizowana przez koło turystyczne naszej szkoły wycieczka nad Zalew Koszycki.

Ruszyliśmy ze szkoły pod opieką p. Arkadiusza Szumiło w grupie 12 uczniów i udaliśmy się na przystanek MZK. Oczekując na przyjazd autobusu przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady turystyki. Po kilku minutach wsiedliśmy do autobusu linii  nr 3 i  pojechaliśmy nim na przystanek końcowy. Stąd już pieszo ruszyliśmy w  kierunku zalewu. Wystarczyło kilkanaście minut spaceru na świeżym powietrzu i każdy z nas poczuł się już głodny. Zrobiliśmy więc postój na najbliższym przystanku MZK, gdzie każdy z chęcią sięgnął do plecaka po kanapki, bułki czy też herbatę z termosu.

W dalszą drogę poprowadził nas zielony szlak turystyczny. Podążając nim dotarliśmy do pomników przyrody: lipy i kasztanowców. Potrzeba było kilku osób trzymających się za ręce aby objąć te olbrzymy. Doszliśmy do drogi nr 10 i po drugiej stronie szosy ujrzeliśmy wejście do rezerwatu „Kuźnik”. Zaplanowaliśmy go jako cel jednego z naszych kolejnych rajdów. Kolejny krótki postój zrobiliśmy na ławeczkach przy zajeździe.

Po wejściu na drogę z betonowych płyt  przyjrzeliśmy się kolejnemu pomnikowi przyrody. Był to potężny głaz narzutowy, którego tylko niewielka górna część była widoczna ponad poziomem wody Zalewu Koszyckiego. Następnie skierowaliśmy się na półwysep, którego obejście zajęło nam około pół godziny. Zapewne pozostalibyśmy tu dłużej ale pamiętając o szybko zapadającym zmierzchu ruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale zadowoleni, dotarliśmy na przystanek. Każdy z radością zajął miejsce siedzące w ciepłym autobusie. Po kilkunastu minutach jazdy i kilku pieszego marszu dotarliśmy do szkoły, gdzie się pożegnaliśmy i rozstaliśmy.