Dnia 4 czerwca 2014 r. uczniowie  klasy II a i III e  wraz z  wychowawczyniami p. Karoliną Podrucką i p. Martą Jedynak uczestniczyły w  klasowej wycieczce do Torunia. Harmonogram wycieczki był napięty, ponieważ atrakcji było bardzo wiele. W samym centrum Starego Miasta czekał na nas przewodnik, który w przebraniu prawdziwego Krzyżaka pomógł nam poznać to piękne miejsce. Zwiedziliśmy między innymi Ratusz, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, Katedrę oo. Janów. Zagościliśmy również w  Planetarium na seansie o Mikołaju Koperniku. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Piernika, gdzie dzieci wzięły czynny udział w  poznawaniu receptury oraz produkcji pierników zgodnie z 500 letnią tradycją. Był również czas na pyszny posiłek oraz zakup upragnionych pamiątek.