Dnia 13 czerwca 2014r. uczniowie klasy III e  wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Pile. Mama Zosi, która  pracuje  w tamtejszym  sądzie, opowiedziała i pokazała nam wiele interesujących miejsc. Moglibyśmy zobaczyć jak wygląda sala sądowa, gdzie zasiadają sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i oskarżeni.  Mieliśmy niepowtarzalną okazję spotkać się  z panią sędzią Hanną Hejduk, która opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy związanych ze swoim zawodem.  Przez chwilę mogliśmy się również poczuć jak prawdziwi sędziowie, ubrani w togi i gruby łańcuch z orłem. Na koniec panie zaprowadziły nas do pomieszczenia gdzie mogliśmy zobaczyć akta sprawy liczące nawet  ok. 200 lat. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Dzieci otrzymały słodką niespodziankę oraz ilustrację Temidy- symbolu sprawiedliwości.