Wśród 35 000 wolontariuszy Banków Żywności w całej Polsce znalazło się 25 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile, którzy w dniach 4-5 października 2013 zbierali żywność dla potrzebujących dzieci. Uczniowie „Dwójki” z uśmiechem na twarzy zachęcali klientów sklepu NETTO na ulicy Bydgoskiej do dzielenia się zakupami.
Zbierano produkty o długim terminie przydatności takie jak: oleje, mąki, słodycze, soki, płatki śniadaniowe, dania gotowe dla dzieci, konserwy, makarony… Zebrane produkty spożywcze Bank Żywności przekazał organizacjom partnerskim, które zajmują się opieką nad dziećmi. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w  tegoroczną akcję „Podziel się Posiłkiem” udało się zebrać 472 tony jedzenia. Szczególne podziękowania należą się uczniom-wolontariuszom, ale również  nauczycielom wspierającym zbiórkę: p. Małgorzacie Stopie, siostrze Agnieszce Gromadzie, p. Katarzynie Aszemberg-Krajewskiej, p. Elżbiecie Trackiej, p. Dorocie Jaworskiej, p. Justynie Błaszczyk, p. Joannie Megger, p. Beacie Szwarc-Gaździe oraz p. Marcie Trzebiatowskiej.