Dnia 4 XII w naszej szkole gościliśmy specjalistów BRD z WORD w Pile – p. Stanisława Jędraszczaka, p. Edwarda Bartola, oraz inspektora Wydziału Oświaty Kultury i Sportu p. Waldemara Łastowskiego. Zaproszeni goście przyszli, aby wręczyć uczniom klas I światłoodblaski – zawieszki na tornister oraz opaski na rękę.

Dzieci również przygotowały niespodzianki muzyczne i  teatralne o bezpiecznej drodze do szkoły.

Program „Jestem widoczny na drodze” dla pierwszoklasistów realizowany jest corocznie od 2008 r., a w obecnym roku obejmie blisko 4.500 dzieci z obszaru działania pilskiego WORD. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa widoczności dzieci – uczniów klas I w drodze do i ze szkoły. W  czasie spotkań specjaliści BRD przekonują dyrekcje szkół, nauczycieli wychowawców, a za ich pośrednictwem rodziców o powadze tego problemu i  zachęcają do powszechnego wykorzystywania światłoodblasków.