W dniu 4 kwietnia 2014 r. 9 uczniów z klas szóstych wraz z nauczycielem języka angielskiego Anną Iwanicką udało się na warsztaty językowe do Zespołu Szkoł nr 1. Celem warsztatów było pogłębianie wiedzy z języka angielskiego oraz zapoznanie się z językiem niemieckim. Zajęcia trwały 2,5 godziny. Organizatorzy warsztatów zapewnili uczniom miłą zabawę, zgadywanki i  drobne upominki. Dwie uczennice z naszej szkoły otrzymały dyplom warsztatów językowych z gratulacjami wiedzy z języka obcego na wysokim poziomie - Julia Sójka zajęła 1 miejsce, natomiast Katarzyna Kubicka 2 miejsce. Dyplom zagwarantował uczennicom miejsce w pierwszej klasie lingwistycznej gimnazjum Zespołu Szkoł nr 1 w roku szkolnym 2014/2015.