Dnia 27 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile odbył się VIII Powiatowy i Miejski Konkurs Historyczny „Wielka i Mała Polska” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Do rywalizacji przystąpiło 35 uczniów z powiatu pilskiego. Uczniowie otrzymali do rozwiązania test składający się z 25 zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 75 punktów. Zadania dotyczyły umiejętności poruszania się w czasie i przestrzeni historycznej, analizowania źródeł historycznych oraz odczytywania informacji z map. Uczniowie musieli wykazać się również wiedzą o historii naszego miasta i powiatu pilskiego. W konkursie uczennice naszej szkoły Katarzyna Kubicka z klasy VIdJulia Sójka z klasy VIa otrzymały tytuł laureata.