W Sulęcinie w dniach 15-17 maja 2014 r. odbył się VI Zjazd Szkół Podstawowych noszących zaszczytne imię Polskich Olimpijczyków. W zjeździe uczestniczyło 8 szkół: z Grodziska Wielkopolskiego, Konina, Kwakowa, Lęborka, Lublina,  Piły, Sulęcina oraz Świecia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyróżniający się w sporcie i nauce: Ilona Betke, Alicja Cysarz, Adriana Nowocińska, Martyna Wszołek, Alicja Sarnacka, Artur Patrzykąt, Jakub Grajber,  Adam Paszek, wraz z opiekunami Tomaszem Idzikowskim i Arkadiuszem Szumiło oraz w-ce dyrektorem szkoły Mariuszem Mijalskim.

Po uroczystym otwarciu Zjazdu nastąpiło spotkanie z  olimpijczykami:

• Małgorzatą Suwary - wioślarką, olimpijką z Aten (2004);
  • Tomaszem Kucharskim -  wioślarzem, dwukrotnym mistrzem olimpijskim, złotym medalistą z Sydney (2000) oraz Aten (2004);
  • Piotrem Bastą - wioślarzem, olimpijczykiem z Barcelony (1992), Atlanty (1996) oraz Sydney (2000).

Następnie uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych i grach drużynowych: rzucance siatkarskiej dużymi piłkami, turnieju piłki nożnej, przeciąganiu liny, grach i zabawach rekreacyjnych. Po zmaganiach sportowych był czas na ognisko i dyskotekę integrującą uczestników. Kolejny dzień spędziliśmy na wycieczce w Berlinie. Zwiedziliśmy Bramę Brandenburską, Muzeum Techniki, Muzeum Przyrodnicze. Ostatniego dnia  uczestniczyliśmy w Kołczyńskim Biegu Olimpijskim, którego dystans wynosił około 6 km.

Na zakończenie zjazdu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz koszulki z logo szkoły w Sulęcinie.

Wszyscy będziemy ten wyjazd ciepło wspominać, gdyż była to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni wśród uczniów, zdrowej sportowej rywalizacji oraz wymiany doświadczeń. Miło spędziliśmy czas, poznaliśmy nowe miejsca, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.