W piątek 11 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 83 Łejery w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala III edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat.”

Konkurs skierowany został do rad rodziców przedszkoli i szkół oraz uczniów urodzonych w latach 2005, 2006 lub 2007, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Celem III edycji konkursu było promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych.

Piątkową uroczystość uświetniło wystąpienie Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz innych zaproszonych gości. Do konkursu przystąpiły 143 szkoły i przedszkola.

W III edycji konkursu za zajęcie II miejsca nagrody odebrali przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły: p.Mariusz Witkowski z córką Jadzią, p.Grzegorz Rzymski, p.Dyrektor Dorota Frydrych oraz wychowawczyni Jadzi – p.Elżbieta Dąbrowska. Nasza szkoła została również odznaczona tytułem: „Szkoła przyjazna sześciolatkom”. Młodzi widzowie mieli okazję zobaczyć również występ zespołu wokalno-teatralnego uczniów Łejery.

Fot: Krzysztof Nowicki (www.codziennypoznan.pl), Elżbieta Dąbrowska