Kształtowanie właściwych nawyków i postaw prozdrowotnych wśród społeczności naszej placówki jest bardzo ważnym zadaniem i w związku z  tym po raz kolejny od 9.04.2014 r. do 11.04.2014 r. odbyły się „Dni Kultury Zdrowotnej”. Każdy dzień przebiegał pod innym hasłem, np.: „Dzień Krówki”, „Dzień Marchewki”, „Dzień Wzajemnej Pomocy”. Dzieci w klasach przygotowywały owocowe i warzywne sałatki oraz wykonywały pomysłowe prace plastyczne, zachęcające do prawidłowego odżywiania się i  dbania o swoje zdrowie. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Dzień Marchewki”. Uczniowie układali dowcipne rymowanki na temat tego smacznego warzywa oraz wykonywali prace plastyczne pt. „Marchewkowe Stworki”. Trzeciego dnia dzieci wzięły udział w spotkaniu z  weterynarzem, którego celem było poznanie specyfiki jego pracy oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Uczniowie poznali zasady postępowania w kontakcie ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Każda klasa pamiętała o  pupilach i przekazała na ręce pana Jarosława Matuszewskiego karmę. Sądzę, że bogaty wachlarz działań promujących zdrowy styl życia w naszej szkole zwiększył świadomość naszych uczniów na temat wpływu żywienia i aktywności fizycznej na poziom ich zdrowia i zaowocuje w przyszłości.