W maju odbył się regionalny  konkurs w ramach kampanii edukacyjnej „Segregacja nie jest trudna – wystarczy tylko chcieć”. Organizatorem był Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”. Czterech uczniów z klas IV- VI wzięło udział w konkursie na indywidualną pracę plastyczną. Na konkurs wpłynęło aż 156 prac ze szkół z całego regionu. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w  Regionalnym Centrum Kultury. Jury obradowało  aż trzy dni, by ostatecznie zadecydować, kto zajmie czołowe miejsca. W pierwszej kolejności zwracano uwagę na zgodność merytoryczną prac z zasadami systemu gospodarki odpadami obowiązującymi na terenie Związku Międzygminnego PRGOK. Oceniano  również inwencję twórczą  i pomysłowość, a także nakład pracy własnej dzieci, ogólny przekaz edukacyjny i  estetyczny. Osoby oceniające prace podkreślały bardzo wysoki poziom prac świadczący o dużej wiedzy i wrażliwości na problematykę ochrony środowiska w zakresie gospodarki odpadami. Po długich,  trudnych i  burzliwych obradach Jury zdecydowało,  iż osobą, która zasłużyła na pierwsze miejsce jest uczennica naszej szkoły – Karolina Miedzianowska z  klasy IV b, a wyróżnienie Oskar Leśniewicz z klasy VI c. Karolina otrzymała aparat cyfrowy, a Oskar grę komputerową. Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w udział w konkursie, a osobom nagrodzonym serdecznie gratuluję.