Dnia 20 czerwca 2014r. odbył się, w ramach koła turystycznego, rowerowy rajd nad Jezioro Jeleniowe. Wzięło w nim udział 25 uczniów, nad którymi opiekę sprawowali panowie Krutel, Półgęsek, Szumiło i Wachowicz. Po wyruszeniu sprzed szkoły pokonaliśmy około 6 km ścieżkami rowerowymi i dotarliśmy w okolice jeziora. Dalsza trasa wiodła leśnym duktem, na którym sypki piach sprawiał pewne problemy niektórym uczestnikom. Nieco zmęczeni dotarliśmy do J. Jeleniowskiego, popularnie nazywanego Jelonkami. Rowery postawiliśmy w cieniu a sami oddaliśmy się błogiemu leniuchowaniu i zabawom. Czas bardzo szybko mijał i nawet się nie obejrzeliśmy, gdy trzeba było wracać.

W drodze powrotnej jeden z uczestników niestety "złapał kapcia" i dalszą drogę przebył w samochodzie mamy, która go odwiozła do domu. Reszta grupy szczęśliwie dojechała do końca, gdzie przed szkołą się pożegnaliśmy i udaliśmy do swych domów.