W środę 16 października, w samo południe, w naszej szkole rozpoczęło się ustanawianie rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Organizatorem akcji była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) przy współpracy z Polską Radą Resuscytacji oraz szkołami uczestniczącymi w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Akcja organizowana była w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chciała w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy postawili sobie za cel, by jak najwięcej uczestników prowadziło resuscytację krążeniowo-oddechową (wdechy ratownicze  oraz uciski klatki piersiowej) w jednym czasie. W naszej szkole działania były prowadzone na 8 fantomach otrzymanych od Fundacji w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Udział w tym przedsięwzięciu wzięły 22 osoby z klasy Id (wielkie brawa dla pierwszaków !) z wychowawczynią Joanną Megger i opiekunem Katarzyną Wiką.

Ustanowiliśmy rekord  Guinessa !!! W całej Polsce jednocześnie wzięło udział w tej akcji ponad 86,5 tysiąca osób!