W grudniu 2013 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” do Regionalnego Centrum Kultury w Pile na podsumowanie działań edukacyjnych z zakresu segregacji odpadów, które były realizowane od września do grudnia 2013r. Działania, którymi zostali objęci nasi uczniowie, to udział w konkursie plastycznym dla klas I-III pt. „Odpadowa karuzela”. W  szkole został zorganizowany I etap konkursu, a praca wykonana wspólnie przez uczniów Miłosza Pluciaka i Adriana Rostankowskiego (na zdjęciu) została przekazana do PRGOK, by wziąć udział w II etapie regionalnym. Za udział w konkursie zasoby szkolnej biblioteki zostały powiększone o  pakiety Encyklopedii Multimedialnych dla dzieci: Encyklopedię Nauki, Encyklopedię Przyrody, Encyklopedię Wszechświata, Nowe – jak to działa i  Encyklopedię Dinozaurów. Za zajęcie I miejsca w konkursie wewnątrzszkolnym zwycięzcy: Miłosz i Adrian otrzymają również nagrody. Oprócz udziału w konkursie, uczniowie uczestniczyli w szkoleniu  przeprowadzonym przez przedstawiciela PRGOK dotyczącego segregacji odpadów. Podczas podsumowania działań organizatorzy informowali osoby uczestniczące w spotkaniu, o kolejnych konkursach organizowanych w  2014roku. O proponowanych konkursach będę informowała naszych uczniów na bieżąco.