Dnia 7 listopada 2013 r. uczniowie klasy IIIa obejrzeli ciekawy spektakl teatralny w wykonaniu dziecięcego Teatru Pinokio Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile. Mogliśmy podziwiać wspaniałą grę aktorską, młode talenty w pięknej bajkowej scenerii. W ten sposób zgłębialiśmy wiedzę na temat państw Comeniusa, gdyż na scenie wystąpiły Czerwone Kapturki z  różnych państw, stron świata. Każdy z nich w ciekawy sposób prezentował swój kraj. Naszym zadaniem było odgadnięcie z jakiego państwa pochodzi postać, co wyzwalało w widzach wiele emocji. Poznaliśmy też  podstawowe słówka w językach ojczystych i mogliśmy wykazać się wiedzą na temat państw, z  którymi współpracuje nasza szkoła ( Francja, Węgry, Łotwa). Miłym akcentem po spektaklu było pamiątkowe zdjęcie z aktorami.